Developerský projekt Sigma Modřany

V přípravě
Do Koutů, Modřany, Praha 4

Detaily

O projektu

O projektu: Developerská společnost Central Group od roku 2011 vlastní rozsáhlý pozemek nefunkční továrny Sigma v pražských Modřanech. Průmyslový areál Modřanských strojíren o rozloze téměř 90 000 m2 se zde nachází již od roku 1913 a obsahuje hlavně průmyslové haly, které prozatím developer pronajímá jako sklady. Kvůli realizaci nové čtvrti se snaží o změnu územního plánu a v roce 2024 by zde chtěl zahájit výstavbu.

Na tomto brownfieldu plánuje developer postavit novou rezidenční čtvrť určenou převážně pro rodinné bydlení se spoustou zeleně, parky, dětskými hřišti a centrem v novém náměstí s navazující promenádou lemovanou stromořadím. Na síť pražské MHD by lokalitu měla napojovat nová tramvajová linka procházející středem nové čtvrti a ukončená smyčkou skrytou v zeleni. Počítá se s výstavbou polootevřených a otevřených bloků tvořených tří až sedmipodlažními bytovými domy s celkem kolem 850 bytovými jednotkami. Parkováním bude řešeno formou podzemních garáží. Obytnou funkci budou doplňovat i obchody, služby a restaurace, pro něž je vyhrazeno přibližně 12 500 m2, a občanská vybavenost - na náklady developera by měla vzniknout například mateřská školka.

K výstavbě rezidenční čtvrti na tomto místě je potřebná nejprve změna územního plánu, o kterou společnost Central Group dlouhodobě usiluje a snaží se o spolupráci s městskou částí. Cílem je svižná příprava projektu a uzavření nezbytné dohody o využití zastavovaného území. Jedná se také o budoucí spolupráci při výstavbě infrastruktury, veřejného mobiliáře a občanské vybavenosti. Pokud bude vše probíhat podle plánu, už od roku 2025 by se mohli do nových domů začít stěhovat první obyvatelé. Aktuálně je projekt ve fázi diskusí developera s vedením městské části a s veřejností, která se snaží blíže definovat podobu budoucí nové čtvrti.

Lokalita: Modřany jsou součástí městské části Praha 4, která leží při jižním okraji území hlavního města na pravém břehu Vltavy. Část jejího území zabírá také Modřanská rokle, oblíbená rekreační oblast protkaná cyklotrasami a naučnou stezkou.

Areál Sigma náleží k území Modřan, ale je od nich oddělen zeleným pásem s údolím Cholupického potoka a tak je urbanisticky propojen spíš se sousední lokalitou Komořany přiléhajími k Vltavě. Přední část areálu přiléhající k ulici Komořanská si ponechala společnost CTY Komořanská, která pozemky developerovi prodala. Brownfield ohraničuje ulice Do Koutů, na jejíž opačné straně již stojí nově postavený rezidenční projekt Modřanský háj. Modřany jsou v posledních letech dynamicky se rozvíjející lokalitou, výstavba probíhá také na pozemcích bývalého areálu Cukrovaru Modřany mezi ulicemi Komořanská a K Vystrkovu, kde staví bytové domy hned několik developerů - Horizon Holding v rámci projektu Rezidence Modřanka, Skanska zde postavila bytové domy U Cukrovaru a Omikron Group rezidenci Staromodřanská.

Realitní zprávy

21.5.2024

Žižkovské zahrady: v prodeji jsou byty na Praze 3

20.5.2024

U Práčského dvora: v prodeji jsou byty v pražkých Záběhlicích

18.5.2024

Rezidence Laurová: v prodeji jsou byty na Praze 5

15.5.2024

Pozemky Nedomice: v prodeji jsou pozemky ke stavbě RD ve Středočeském kraji

14.5.2024

Slezská Lofts: v prodeji jsou byty na pražských Vinohradech

Více aktualit

Související nemovitosti

Všechny doporučené developerské projekty