Developerský projekt Rezidence Opletalova

Vyprodáno
Opletalova, Nové Město, Praha 1

Detaily

 • ID:
  15716
 • Stav:
 • Developer:
 • Městská část / kraj:
  Praha 1
 • Lokalita:
  Nové Město
 • Byty k nastěhování od:
  01/2019 (vyprodáno)

O projektu

O projektu: Toužíte-li po novém bytě v samotném centru Prahy na vysoce ceněné adrese, určitě vás nadchne developerský projekt Rezidence Opletalova. Developerem a prodejcem je společnost Pražská správa nemovitostí. Obytný soubor se nachází na Praze 1 ve čtvrti Nové Město v ulici Opletalova. Nejde v tomto případě o novostavbu, ale citlivou rekonstrukci domu se zachováním všech jeho neorenesančních prvků. Rekonstruovaný dům přitom splní veškeré nároky moderního bydlení, jaké se po něm požadují v 21. století. Jedná se zde o celkem 17 nových bytů a 6 ateliérů a také 4 komerční obchodní prostory.

Nové byty mají plošné dispozice 1+kk, 2+kk a 3+kk, plošné výměry se pohybují od 32 m2 do 116 m2. Příjemný pocit, že je nový byt vzdušný a je v něm spousta prostoru umocňuje nestandardní výška stropů v rezidenci. Vysoké stropy nových bytů umožňují vybudovat případně i mezipatra. Díky takto vybudovaným mezipatrům může být výsledná užitná plocha bytů mnohem větší. Pokládá se sem kvalitní dřevěná podlaha. V domě bude postaven také prosklený výtah. Vybrané bytové jednotky budou vybaveny klimatizací. Zároveň se bude v přízemí domu nacházet recepce. V části do dvora budou vystavěny pavlače, které budou mít příjemný výhled do drobné zeleně. Dokončení projektu se plánuje na konec roku 2019.

Lokalita: Developerský projekt Rezidence Opletalova najdete na Praze 1 – Novém Městě v ulici Opletalova. Část města, kde se rezidence nachází, je velice bohatá na kulturní památky. Kousíček od domu máte Národní muzeum, kam dojdete zhruba za 4 minuty pěšky. Jeho novorenesanční budova stojí v čele Václavského náměstí. Nyní probíhá její rekonstrukce a sbírky jsou přemístěny do vedlejší budovy bývalého Národního shromáždění, která nyní už několik let také patří Národnímu muzeu. Milovníky vážné hudby nadchne Smetanovo divadlo, vystavěné během dvou let 1886-1887 hned vedle Václavského náměstí. Dnes slouží souboru Státní opery Praha. Pěšky jste tam za 5 minut.

Na Václavském náměstí je hned několik divadel, kam se můžete jít pobavit, například Rokoko, ABC, Černé divadlo Jiřího Srnce, ze soukromých divadel potom Divadlo Radka Brzobohatého a Divadlo Blaník na Václavském náměstí, divadla mají docházkovou vzdálenost do cca 5-10 minut. Blízko jsou i kina, například Praha Art na Václavském náměstí (5 minut pěšky), kino Světozor ve Vodičkově ulici (10 minut pěšky). V oblasti sportovišť můžete využít TJ Sokol Vinohrady, jehož budovu najdete v Riegrových sadech. Tramvají číslo 11 od muzea vám cesta k němu potrvá 10 minut. Zeleň zastupuje 2 minuty chůze vzdálený park u Hlavního nádraží. Pokud jde o sport, milovníkům pohybu tu nabízí opravdu velice široké zázemí v podobě bazénu a řady sportovních sálů určených pro nejrůznější pohybové aktivity od aerobiku přes atletiku, florbal či případně volejbal. Nejbližším zdravotnickým zařízením je poliklinika AGEL v Italské ulici. Pěšky se tam dostanete za 15 minut, autem za 5 minut. Nachází se zde rovněž lékárna přímo v areálu polikliniky, takže má stejnou docházkovou i dojezdovou vzdálenost.

Velice blízko se nachází i mateřská školka v Římské ulici. Autem k ní dojedete za 4 minuty, pěšky sem dojdete za 10 minut. Základní škola Na Smetance je vzdálená 10 minut. Nejbližší pobočka České pošty sídlí v Italské ulici, což je 15 minuty pěšky. Supermarket Billa i ve Wilsonově ulici, tedy na hlavním nádraží. Tam to pěšky zvládnete za 2 minuty případně metrem linkou C za 11 minut. Supermarket Albert se nachází na začátku Václavského náměstí, což je asi 4 minuty pěšky. Zhruba 2 minuty pěšky je to stanici metra Muzeum na lince A, nebo na stanici metra Hlavní nádraží na lince C. Na železniční stanici Hlavní nádraží jste za 2 minuty chůze.

Rezidence Opletalova

Lokalita

Opletalova, Nové Město, Praha 1

Realitní zprávy

27.2.2024

Neklanova: v prodeji jsou byty na Praze 2

26.2.2024

Rezidence U Sv. Štěpána: v prodeji jsou byty v centru Prahy

23.2.2024

Nové Chabry: v prodeji je další etapa projektu

22.2.2024

Co znamená dotovaná hypotéka? → článek

20.2.2024

Beroun Hills: v prodeji jsou byty v okresním městě Středočeského kraje

Více aktualit

Související nemovitosti

Všechny doporučené developerské projekty