Banner Branding Banner Branding https://novostavby.com/ - Trigema Paprsek Stodůlky

Realitní zprávy

20.2.2024

Beroun Hills: v prodeji jsou byty v okresním městě Středočeského kraje

14.2.2024

Záhřebská 28: v prodeji jsou byty na pražských Vinohradech

12.2.2024

Loft byty Svatoslavova: v prodeji jsou jednotky na Praze 4

12.2.2024

Rezidence V Údolí: v prodeji jsou byty na Praze 9

10.2.2024

Rezidence Nad skálou: v prodeji jsou byty na pražském Barrandově

Více aktualit
Zobrazeny všechny 30 výsledky
Seřadit podle:
Všechny doporučené developerské projekty

Čtvrť a její charakteristika

Mezi katastrální území spadající do Prahy 9 patří také čtvrť Vysočany. Nalézají se na severovýchodě města. Malá část této čtvrti, která zahrnuje sportovní areál a zahrádkářskou kolonii Na Balkáně, patří pod Prahu 3. Vysočany se rozkládají na území 607 ha a žije zde 15 tisíc obyvatel. Mezi sousední čtvrtě Vysočan se řadí Kbely, Hloubětín, Hrdlořezy, Žižkov, Libeň a Prosek. Velkou část tohoto katastrálního území tvoří průmyslové oblasti, a to zejména kolem ulic Kolbenovy a Poděbradské, dále v ulicích K Žižkovu a Pod Šancemi a také poblíž Vysočanského náměstí a přilehlé Spojovací ulice. Celkově bývaly Vysočany hlavně průmyslovou čtvrtí, ovšem v posledních letech jejich vzhled mění i nová výstavba.

Kulturní památky

K průmyslu se vztahuje také velká část kulturních památek, které se nacházejí na území Vysočan. Je to například hala E strojíren Praga v Kolbenově a Poštovské ulici, komín těchto strojíren tamtéž, a dále ještě hala číslo 19, nástrojárna strojíren Praga. Dále administrativní budova pekáren v ulici Pod Pekárnami a Ke Klíčovu. V Kolbenově ulici se nachází také památkově chráněná chladicí věž strojíren ČKD a komín těchto strojíren. V ochraně památkářů je i výklenková kaplička na Klíčově v Čakovické ulici, nebo další kaplička u Staroboleslavské cesty východně od Beladovy ulice či sloupová zvonička u Freyovy ulice. Průmysl připomíná i socha se stejným názvem v sadech u Sokolovské ulice. Ochrany užívá i gymnázium a základní škola ve Špitálské ulici, případně kostel Krista krále v Kolbenově ulici.

Zábava

Ve Vysočanech najdete na Sokolovské ulici Divadlo Gong, což je multikulturní prostor, kde se nejenom hrají různá divadelní představení, ale také se pořádají různé koncerty, přednášky, kurzy a další akce. Řada různých kurzů se koná také v Obecním domě ve Vysočanech v Jandově ulici. Na střeše obchodního centra Galerie Harfa se nachází Dinopark, velká atrakce především pro děti. Jde o prostor plný dinosaurů. Ve Zbuzkově ulici naleznete pobočku Městské knihovny. Chcete-li se ve Vysočanech zabavit zajímavým filmem, můžete v Galerii Harfa navštívit filmové představení 5D kina, které vás vtáhne do děje. Stanete se přímým účastníkem filmu. Poměrně blízko Vysočan je také multikino Cinema City Letňany.

Příroda

I v hodně průmyslové čtvrti, jakou bezesporu jsou Vysočany, naleznete některé zelené plochy. Zařazujeme k nim například i Klíčovské sady, kde roste řada ovocných stromů. Rozsáhlou zelenou lokalitou ve Vysočanech je Podvinní. Jedná se o velice pestře upravený park, kde se nalézá například keltské hradiště, jezírka atd. jde o ideální prostor k procházkám a odpočinku pro rodiny s dětmi. Nachází se vedle nádraží Praha-Vysočany. Na území se také nalézá naučná stezka Vysočany-Prosek-Střížkov, která nabídne méně známé zákoutí Prahy a provede především zbytky zemědělských usedlostí.

Sportoviště

Sport se ve Vysočanech rozhodně nezanedbává. Na Ocelářské ulici kousek od Sazka arény najdete bowlingový klub, další kuželkářské zázemí nabízí Bowling Primo na Breitcetlově ulici. Fitness aktivity zajišťuje Fit studio v Čihákově ulici. Na Rubešce se nachází Lanové centrum Proud Praha, kde si můžete vyzkoušet své lezecké schopnosti. Na své si ovšem přijdou i milovníci vodních sportů, kteří jistě nadšeně navštíví Vodní a saunový svět, tedy Sportcentrum Step v Malletově ulici. TJ Vysočany pro změnu nabízí fotbalový oddíl, stolní tenis a malou kopanou. Najdete zde také cyklostezku A26 Rokytka z Libně do Vysočan, Hloubětína až na Černý Most. Další je A262 Vysočanská-Klíčov-Kbely-Vinoř.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Městský úřad pro Prahu 9, kam Vysočany patří, sídlí na Sokolovské ulici a úřední hodiny pro veřejnost má každé pondělí a středu od 8.00 do 18.00 hodin. Nejbližším zdravotnickým zařízením pro obyvatele Vysočan je Poliklinika Vysočany sídlící na Sokolovské ulici. Nabízí zázemí praktických lékařů i řady odborných ambulancí. Na území Vysočan se nacházejí tyto mateřské školy: MŠ Kovářská, U Vysočanského pivovaru, Pod Krocínkou, U Nové Školy, dále soukromé školy: Maxíkova jazyková školka na Rubešce a Nademlejnská. Celkem jde o šest mateřských škol, z toho dvě soukromé. Základní školy jsou zde tyto: Špitálská. Pokud jde o střední školy, nachází se zde Střední škola – Centrum odborné přípravy technickohospodářské v Poděbradské ulici, Vyšší odborná škola a Střední škola slaboproudé elektrotechniky v Novovysočanské ulici, Nachází se zde i soukromé střední školy, a to: Střední odborná škola uměleckořemeslná v Podkovářské ulici a The English College in Prague – Anglické gymnázium v Sokolovské ulici. Tedy celkem pět středních škol, z nichž dvě jsou soukromé. Vysoká škola se zde nenachází žádná.

Nákupní možnosti

Bohaté jsou v končinách Vysočan i příležitosti k nákupům. Tu nejrozsáhlejší poskytuje Galerie Harfa sídlící na Českomoravské ulici, kde se ve třech podlažích nákupního centra nachází různé obchody včetně supermarketu Albert ale i řady módních značek nebo elektroniky. Další nákupní centrum je Fénix, které leží hned nad stanicí metra Vysočanská. Leží ve Freyově ulici. Najdete zde supermarket Billa a řadu dalších obchodů. Na Sokolovské ulici má své sídlo supermarket Tesco. V ulici Pod Harfou se nalézá supermarket Albert, další prodejnu Alberta objevíte na Českomoravské ulici. V Sokolovské ulici rovněž narazíte na prodejnu řetězce Norma. Na Českomoravské ulici u nádraží Praha-Libeň, což už je v podstatě v katastru sousední Libně, má také pro zákazníky otevřeno supermarket Lidl.

Doprava

Nejlepší spojení do Vysočan zajišťuje metro, konkrétně trasa linky B. V katastru Vysočan se nachází především stanice Vysočanská a Kolbenova, stanice Českomoravská je na rozhraní Libně a Vysočan. Z tramvajových linek do Vysočan jezdí čísla 8, 16, 25 a 28. Pokud jde o první z linek s číslem 8, ta spojuje Nádraží Podbaba a Urxovu, což je konečná u Průmyslové ulice. Tramvajová linka číslo 16 propojuje Sídliště Řepy a Lehovec, přičemž Lehovec je sídlištěm ležícím ještě za Vysočany. Další z linek číslo 25 propojuje Vypich v Břevnově a Lehovec. Konečně posledním tramvajovým spojením, které Vysočany křižuje, je linka číslo 28 směřující z konečné Březiněveské do Starého Hloubětína. Dopravní spojení do Vysočan ještě dále rozvíjí řada autobusových linek, které z velké části navazují na metro a staví především u stanice Vysočanská. Jedná se 136, 151, 158, 177, 183, 195 a 375. Linka 136 spojuje Vozovnu Kobylisy a Jižní Město. Pokud jde o další, linka číslo 151 Českomoravskou (metro) a Novoborskou. Linka 158 propojuje Českomoravskou a Miškovice. Pro změnu linka 177 jezdí mezi Poliklinikou Mazurská a Chodovem. V pořadí další linka 183 má trasu mezi Sídlištěm Čimice a čtvrtí Háje. Konečně linka číslo 195 vozí pasažéry mezi Sídlištěm Čakovice a Jesenickou. Poslední linka 375 jezdí mezi Českomoravskou a Brandýsem nad Labem a Starou Boleslaví, kde staví u železniční stanice. Z pohledu automobilové dopravy tvoří nejdůležitější vysočanské tepny ulice Poděbradská a Českomoravská, Sokolovská a Kolbenova. Ze Sokolovské nebo Českomoravské ulice můžete sjet na Spojovací. Kromě toho Vysočany protíná i železniční trať a stojí zde nádraží Praha Vysočany. Odtud se dá cestovat směrem do Turnova, Nymburka a Kolína, do centra se dostanete na pražské Hlavní nádraží a Masarykovo nádraží.

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje. 

Máte zájem o přednostní nabídku rezidenčních novostaveb v Praze?

Zařaďte se do neveřejné databáze investorů a dostávejte nabídky ještě před oficiálním zahájením prodeje.

Díky spolupráci s významnými developerskými společnostmi máme přístup k nejvýhodnějším nabídkám na českém trhu jako první.