Banner Branding Banner Branding https://novostavby.com/ - zahalka

Realitní zprávy

21.5.2024

Žižkovské zahrady: v prodeji jsou byty na Praze 3

20.5.2024

U Práčského dvora: v prodeji jsou byty v pražkých Záběhlicích

18.5.2024

Rezidence Laurová: v prodeji jsou byty na Praze 5

15.5.2024

Pozemky Nedomice: v prodeji jsou pozemky ke stavbě RD ve Středočeském kraji

14.5.2024

Slezská Lofts: v prodeji jsou byty na pražských Vinohradech

Více aktualit

O zajímavé byty Holešovice nemají nouzi. Náš přehled vám přiblíží ty nejlepší novostavby a developerské projekty, které jsou zde nyní na prodej.

Zobrazeny všechny 32 výsledky
Seřadit podle:
Všechny doporučené developerské projekty

Čtvrť a její charakteristika

Městská čtvrť Holešovice spadá pod Prahu 7, malinký zbytek, který tvoří jihozápadní oblast ležící na vltavských březích u Čechova mostu a ulici U plovárny včetně kaple svaté Máří Magdaleny, pod Prahu 1. V prostoru Holešovic o rozloze 469 ha žije necelých 36 tisíc obyvatel. V jejich sousedství se nachází Karlín, Libeň, Troja, Bubeneč, Hradčany, Malá Strana, Staré Město, Nové Město. Velký rozvoj provázel Holešovice v průběhu 2. poloviny 19. století, kdy zde vyráběla řada průmyslových podniků. Později zde začala během 20. století vznikat zástavba moderních městských domů a po roce 2000 přibyla i řada administrativních budov.

Kulturní památky

Jedním z center čtvrti je Strossmayerovo náměstí, na němž se tyčí věže novogotického kostela svatého Antonína Paduánského, vybudovaného v letech 1908–1914. Pozoruhodnou stavbou zahrnutou do katastru Holešovic je Výstaviště vybudované na okraji někdejší historické Královské obory, dnešního parku Stromovka. Původní park byl založen už za panování českého krále Přemysla Otakara II. Celý areál Výstaviště se zrodil kvůli pořádání Zemské výstavy v roce 1891. Dodnes slouží veřejnosti zdejší Průmyslový palác k pořádání různých výstav a veletrhů. Jde o pozoruhodný historický objekt.

Zábava

Kulturní zážitky nabízí několik velmi moderních divadel. Bez přehánění se dá říci, že se Holešovice staly čtvrtí muzikálových divadel. Prvním z nich je Goja Music Hall na Výstavišti. Dříve se mu říkalo Pyramida. Dalším divadlem je Spirála, ovšem od povodní v roce 2002 bohužel chátrá. Ovšem v době svého aktivního působení na naší scéně nabízelo také různé muzikálové produkce. Třetím divadlem je Milénium na Bubenském nábřeží, které ovšem od roku 2010 nese název Metropolitní divadlo Praha, které produkuje především rockové opery pro mladé. Milovníci dobrých filmů také nepřijdou zkrátka, protože v ulici Františka Křížka působí tradiční Bio Oko, které promítá jak artové filmy, tak i nejnovější trháky. Cross Club, rozsáhlý multikulturní prostor v Plynární ulici tvoří mimo jiné i malý kinosál s aktuálními filmy. V Šimáčkově ulici sídlí Dům dětí a mládeže, který nabízí různé programy a volnočasové aktivity pro děti.

Příroda

Holešovice se zazelenaly především díky tomu, že zde hned vedle Výstaviště najdete Stromovku, která je vůbec největším parkem na celém území Prahy. Rozkládá se na 7 ha. Jde o ideální lokalitu pro procházky, rekreační běh nebo také jízdu na kolečkových bruslích. Druhým rozlehlým parkem v katastru městské části jsou Letenské sady na levém břehu Vltavy. Tiká zde obrovský metronom, pro děti bude atrakcí i nejstarší fungující kolotoč v Evropě. Ovšem příroda, to nejsou jenom květiny, tráva, stromy a keře, ale také různí živočichové. I na ty můžete v Holešovicích narazit. V Tusarově ulici se nachází Krokodýlí ZOO, které patří mezi velká lákadla především pro děti. Přímo na Výstavišti můžete obdivovat ZOO Mořský svět s pestrou škálou ryb a mořských živočichů včetně žraloka. Celkem jich je zde na 360 druhů.

Sportoviště

Z veřejnosti dostupných sportovišť zde dominuje stadion sportovního klubu Sparta Praha na Letné. Incheba Arena na Výstavišti nabízí Malou sportovní halu, která zajišťuje zázemí víceúčelové haly a také 25metrového krytého bazénu. Dalším multifunkčním sportovištěm je Sportovní hala Královka se sálem a hledištěm s kapacitou 2192 lidí. Tipsport arena má vybavený zimní stadion pro hokejové zápasy. Ovšem najdete zde i pestrý výběr různých specializovaných sportovišť. Například na ulici Františka Křižíka funguje Runnig Mall, běžecké centrum. Na ostrově Štvanice provozuje I. ČLTK Praha, spol. s r.o. celkem 13 antukových kurtů doplněných o fitness centrum, bazén s vířivkou a další zázemí. Zájemci si sem mohou přijít zahrát tenis. V Jankovcově si můžete ve squashovém centru vyzkoušet squash. Lezecké centrum se nachází v Bubenské ulici, na Císařském ostrově děti nadchne Jezdecká škola. Nechybí ani řada větších či menších fitness center určených nejenom pro posilování, ale majících zázemí i pro jiné aktivity, například pro jógu, tance, či třeba aerobik. Zajezdit si můžete i na kole, a sice pokud zvolíte cyklotrasu A1 Vltava levobřežní, která vede z Řevnic a Černošic přes Radotín, Smíchov na Malou Stranu a Holešovice až do Stromovky a Sedlec a na Roztoky.

Radnice, zdravotnická střediska a školy

Úřad městské části Praha 7 v Holešovicích sídlí na nábřeží kapitána Jaroše. Své záležitosti zde veřejnost může řešit každý den, prodlouženou pracovní dobu mívá úřad v pondělí a ve středu, a sice do 18 hodin. Některé odbory úřadu ovšem nemají pro veřejnost otevřeno v pátek. V oblasti zdravotní péče sídlí Sdružené zdravotnické ambulantní zařízení na Strossmayerově náměstí. Soustřeďuje se zde odborná péče v oblasti různých oborů. Na Tusarově ulici najdete Zdravotnické zařízení MEDIAM, s.r.o. Poliklinika Lékařský dům s mnoha ambulancemi se nachází také v Tovární ulici. Městská část Praha 7 v Holešovicích zřizuje celkem devět mateřských škol: Kostelní, Nad Štolou, Janovského, Letohradská, U Průhonu, Na Výšinách, U Uranie, Tusarova a U Studánky a dvě mateřská centra: Pramínek Na Maninách a Mateřské centrum Vrabčáci Na Výšinách. Kromě toho se zde nachází ještě katolická mateřská škola Sv. Klimenta. Základních škol je tu celkem šest: Korunovační, Umělecká, Strossmayerovo náměstí, Františky Plamínkové, Tusarova a TGM Ortenovo náměstí, na sedm potom počet zvyšuje Bratrská škola-církevní ZŠ v Rajské ulici. Osmá je ještě Základní umělecká škola v Šimáčkově ulici. Náš seznam ovšem musí být úplný, a proto samozřejmě neopomineme střední a vyšší odborné školy, jichž je pět státních: Gymnázium Nad Štolou, trojské gymnázium Sv. Čecha, VOŠ oděvního návrhářství a SPŠ oděvní a VOŠ cestovního ruchu a mezinárodního obchodního styku a Obchodní akademie Holešovice a dále tři soukromé: Ősterreichisches Gymnazium Prag rakouské gymnázium v Praze o.p.s., Gymnázium Duhovka s.r.o. a Gymnázium Přírodní škola o.p.s. Z vysokých škol tu sídlí Akademie výtvarných umění v ulici U Akademie.

Nákupní možnosti

Velký nákupní areál tvoří Holešovická tržnice na Bubenském nábřeží. Pro potraviny sem můžete zajít do supermarketů Penny Market a Norma. Ovšem Holešovická tržnice v sobě neukrývá jenom potravinářské zboží, ale i elektroniku (centrála společnosti Alza) nebo zahradní techniku (Mountfield) a spoustu dalšího zboží včetně textilu. Kromě toho na Schnirchově a v ulici U průhonu narazíte na supermarket Albert, na Letenském náměstí, v Jankovcově a Dělnické ulici najdete Billu.

Doprava

V roce 1984 je do Holešovic přivedeno metro, přesněji trasa linky C ve své třetí etapě. Na území Holešovic se v současnosti nacházejí dvě stanice metra: Vltavská a Nádraží Holešovice. Další dopravu zde zajišťují tramvajové linky, které vedou po mostě směrem do Tróje a po Libeňském mostě do Libně. Významným dopravním uzlem je stanice metra Vltavská, odkud se přestupuje na tramvaje například číslo 5, která projíždí městem z Olšanských hřbitovů až na Výstaviště, číslo 1 z Petřin na Spojovací, číslo 3 z Modřan na Lehovec, nebo také číslo 12 s trasou ze Sídliště Barrandov na Palmovku. Velice důležitá je ovšem i stanice Nádraží Holešovice, na kterou navazuje železnice a jezdí tudy mezinárodní rychlíky pokračující na Kralupy nad Vltavou, Děčín a dále do Německa, ve druhém směru potom na Prahu Libeň a do východních Čech. I zde staví některé tramvajové linky, například číslo 14 z Barrandovského sídliště do Vozovny Kobylisy nebo číslo 15 z Vypichu na Palmovku či 17 z Levského na modřanském sídlišti na sídliště Ďáblice. Zbývá ještě dodat, že u Nádraží Holešovice stojí také terminál pro dálkové autobusy mířící na Kralupy nad Vltavou a Neratovice.